Neoplasia intraepithelialis gradus mediocris et ectiopia colli uteri w wyniku badania histopatologicznego

Witam. Odebrałam wynik badania z pobranego wycinku metodą leep-looop conisatio w dniu 16 marca br. w wyniku mam następujacy zapis Neoplasia intraepithelialis gradus mediocris et ectiopia colli uteri. Nie wiem co ten opis oznacza dodam że mam stwierdzony od 2013 wirus HPV16 i ostatnia cytologię Papa IIIB L-SIL.. Z góry będę bardzo wdzięczna za szybka odpowiedź

Piotr Pilarski

Neoplazja wewnątrznabłonkowa średniego stopnia oraz ektopia szyjki macicy. Proszę zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam.