Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Marska lub hypoplastyczna nerka o znacznie obniżonym udziale w oczyszczaniu

Córka ma 5,5roku.Oto jej wynik badania scyntygraficznego nerek: %ERPF: nerka lewa-9,n.prawa-91 Wnioski: nerka lewa hypoplastyczna lub marska o znacznie obniżonym udziale w oczyszczaniu, obraz nerki prawej w granicach normy. Córka choruje od roku i przez ten czas miała nawracające stany zapalne, gorączka do 40st. Obecnie wynik badania moczu prawidłowy,kreatynina 0,5 ciśnienie w normie,cystouretrografia mikcyjna prawidłowa. Czy według Pana opinii marska nerka lewa powinna być usunięta? Czy marska nerka to schorzenie, które można wyleczyć farmakologicznie a nie operacyjnie? Może powinnam udać się z konsultacją do różnych specjalistów, którzy stwierdzą, czy marska nerka jest w tym przypadku wyleczalna. I jeszcze chciałam dopytać jak wygląda leczenie marskiej nerki, chodzi mi oczywiście o leczenie farmakologiczne. Dziękuję Bardzo za odpowiedź.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Kamica nerkowa

Szanowna Pani,
Nerka rzeczywiście pracuje w bardzo małym stopniu. Jeśli dziecko nie ma zakażeń układu moczowego i nadciśnienia to nie ma bezwzględnych wskazań do jej usuwania.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy