Nerki w położeniu typowym, prawidłowej wielkości o równych zarysach

USG NEREK I PĘCHERZA.Nerki w połozeniu typowym,prawidłowej wielkości,o równych zarysach,bez cech zastoju,bez zmian ogniskowych,bez zmian w strukturze miąższu,obustronnie z licznymi drobnymi odbiciami w zatokach o typie wzmozonej krystalizacji moczu i tendencją do tworzenia drobnych złogów,pęcherz moczowy o nierównych zarysach ścianna poziomie wyściółki z jej wyraźnym nieregularnym pogrubieniem odcinkowo do 12 mm po stronie prawej,wystepuje ból cewki i wymioty,co to oznacza i jak leczyć? pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje udać się do lekarza urologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie cystoskopii lub badania tomografii komputerowej