Nerwica i napady duszności a badania u pulmonologa

Witam choruję na nerwice i mam napady duszności leki przyjmuję od 3 dni i narazie nie ma poprawy i niewiem czy powinnam udac sie jeszcze do pulmatologa ale nigdy nie chorowałam na oskrzela czy morze to być astma czy poprostu trzeba czasu aby wszystko ustało co mam robic proszę o radę

Witam. Nie wiem, czy przed rozpoznaniem nerwicy konsultowała się Pani u pulmonologa lub alergologa? A jeżeli tak, to kiedy to było? Moje zdanie jest takie, że zawsze warto sprawdzić, czy dolegliwości, które mogą wyglądać jak nerwicowe nie mają podłoża somatycznego. Innymi słowy, jeżeli pulmonolog lub alergolog nie konsultowali Pani w ciągu ostatniego roku, to warto się wybrać na taką konsultację. Proszę jednak pamiętać, że leki psychiatryczne mają swoją dynamikę i efekty terapeutyczne są odczuwalne często dopiero po 2-3 tygodniach leczenia. Proszę też mieć świadomość, że w przypadku nerwicy leczenie farmakologiczne jest jedynie leczeniem objawowym. Leczeniem właściwym jest psychoterapia. Proszę rozważyć jej podjęcie. Pozdrawiam

Dzień Dobry,
jeżeli leki są psychiatryczne to proszę czekać po ok. 10 - 14 dniach jest efekt terapeutyczny. Warto po 14 dniach udać się ponownie do lekarza prowadzącego i ustalić co dalej. proszę otwarcie opowiedzieć o wszelkich dolegliwościach.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka