Nerwica i stosowanie Sedam

Mój przyjaciel leczy się na nerwice,bierze m.in sulpiryd i sedam. Sedam od KILKU lat.CODZIENNIE! Obecnie jakoś 3mg.Lekarz na każdej wizycie zapisuje mu ten lek i bierze go na stałe.lekarz nie mówił żeby nie brać go dłużej niż kilka tygodni czy że uzależnia. Czy to prawda że to lek z grupy uzalezniajacych benzodiazepin?

Substancja czynna w tym leku jest pochodną benzodiazepiny. Rzeczywiście jego przyjmowanie oraz dawki powinno odbywać się pod stałą kontrolą lekarza, a odstawianie powinno odbyć się stopniowo. Warto zachęcić przyjaciela do podjęcia psychoterapii, która pozwoli mu przyjrzeć się przyczynom zaburzeń (leki wpływają tylko na objawy) i poradzić sobie z nimi, a tym samym bardziej uniezależnić się od leków.

Dzień dobry,

Jest to lek, który może powodować uzależnienie.
Być może warto skorzystać z konsultacji u innego lekarza psychiatry, a przede wszystkim namówić przyjaciela na podjęcie psychoterapii - która jest podstawową metodą leczenia w przypadku jego zaburzenia.
Pomoc może szukać w ramach Poradni Leczenia Nerwic/ Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.