Nerwica lękowa i bezsenność a odpowiednie leki

Witam, cierpię na nerwicę lekową i bezsenność. Przez 3 miesiące byłam w szpitalu. Lekarz psychiatra zapisał mi Parogen w dawce 1,5 czyli 30 rano i na noc Deprexoletw dawce 30mg. Przez 4 miesiące brałam wdł.wskazań. Teraz inny lekarz psychiatra do którego należę podzieli mi Parogen na dwie dawki : Parogen 1-20mg x rano i wieczorem Parogen 1x 20mg i Deprexolet 30 mg. Mam pytanie . Czy oba te leki tzn.Parogen i Deprexolet można łączyć? dziękuję

Witam,
Rozumiem, że przyjmuje Pani leki w dawkach zaleconych przez lekarza. Skoro lekarz zalecił łączenie tych dwóch leków prosze bez konsultacji z nim niczego nie zmieniać.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

niezbadane są pomysły psychiatrów....
deproxetynę stosuje się przeciw depresji, Parogen zasadniczo też, ale także w leczeniu różnych zaburzeń lękowych. Czy zdiagnozowano u Pani depresję ?
Bo jeżelei nie to myślę, że bezsenność i lęki lepiej byłoby leczyć psychoterapeutycznie bez udziału medykamentów, ze względów wymienionych w linku.

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Najlepiej jak się Pani nad tym zastanowi i samodzielnie podejmie decyzję.
Pozdrawiam serdecznie