Depresja i nerwica a stosowanie leków

witam, od kilku lat zmagam się z depresją i nerwicą, długo zażywałem Parogen ale nie do końca był skuteczny, szukałem dalej i po roku niestety nic, teraz stosuje Alvente. Mój lekarz psychiatra przepisał mi z powrotem Parogen 9najlepeij działa - da się w miarę zyć), pytanie: mam brać Alvente rano i pół parogenu popoludniu i wieczorem i dopiero po tygodniu odstawić Alvente... czy te dwa leki mozna ze sobą mieszać?

Dzień dobry. To jak zażywać leki powinien powiedzieć Pani lekarz, który je przepisał. Zachęcam do kontaktu z nim, aby wyjaśnił Pani wątpliwości. Proszę też o otwarte pytanie w trakcie wizyt, mówienie o swoich wątpliwościach. Lekarz jest od tego aby je rozwiać. To ten konkretny lekarz ma pomysł na Pani leczenie i to on najlepiej będzie wiedział kiedy ma Pani odstawić lek. Oprócz korzystania z farmakoterapii zachęcam też do rozważenia i być może poddania się psychoterapii. Najlepsze efekty lecznicze uzyska Pani łącząc obie metody leczenia.
Agnieszka Lipińska