Strach przed zażywaniem leków antydepresyjnych

bardzo proszę o rade lekarz przepisał mi leki antydepresowe już je brałam rok czasu elicea 10 mg próbowałam przerwać zmniejszając dawkę ale jak zaprzestałam całkowicie je brać dwa tygodnie czułam się zle czyli senna ,nic mi się nie chciało ,boję się brać takie lekarstwa wręcz mnie to przeraża ,teraz mam brać po pół tabletki ,ale jak sobie tylko o tym pomyślę to zaraz się zle czuję co mam robić proszę o pomoc w tej kwestii

Proszę powiedzieć o tych wątpliwościach lekarzowi. Lekarz będzie umiał odpowiedzieć na wiele Pani pytań i rozwiać wiele wątpliwości.
A także zastanowić się, co jest powodem tych obaw? Czego się Pani boi w długotrwałym stosowaniu leków?
Ważne jest tez to, że z jakiegoś powodu lekarz przepisuje je Pani nadal. Być może Pani stan nie jest jeszcze na tyle stabilny, by przerwać farmakoterapię.
Oraz to, ze farmakoterapia nie jest jedyna forma leczenia depresji. Konieczne jest by uczestniczyła Pani w psychoterapii, która pozwoli Pani nauczyć się radzić sobie bez wsparcia leków.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią mocno do podjęcia terapii, która byłaby skuteczna i nie powodująca skutków ubocznych.

z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej