Przyjmowanie leków na agorafobię w ciąży

Witam jestem w ciąży od pary lat lecze sie na agorafobie biorę fobiami i anifranil jakie jest ryzyko brania tych leków w ciąży dodam ze bez nich nie wyjdę z domu prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem oraz psychiatrą! To ci specjaliści powinni się bowiem wypowiedzieć co do możliwości dalszego stosowania wymienionych leków!

Dzień Dobry Pani,

Ja bym Pani zdecydowanie farmakoterapię odradzała, a zachęcałabym do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani skuteczna i bez objawów ubocznych.

Życzę Pani tylko optymalnych i radosnych wyborów,
Irena Mielnik-Madej