Czy napady lęku mają wpływ na kondycję fizyczną?

Witam. Moje problemy z napadami lęku mają wpływ na moją kondycje fizyczną (zawroty głowy, bóle żołądka, kołatanie serca), stąd nie jestem w stanie podjąć jakiegokolwiek wysiłku fizycznego przed snem. Za niecałe 3 tygodnie mam pierwszą wizytę u psychiatry. Biorę na noc Hydroxyzinum, ale to mi niewiele daje. Czy mogę zwiększyć dawkę do dwóch tabletek? Jest jakiś sens? Muszę jakoś dotrwać do wizyty u specjalisty, a obecnie ledwo funkcjonuje.

Witam!
Jesli chodzi o dawkowanie leków jest to pytanie, które należy zadać lekarzowi, odradzam ustalanie dawek samemu. Oczywiście kondycja fizyczna zależy od wielu czynników i może pogorszyć się kiedy człowiek zmaga się z objawami lęku. Jest to jedna z cech diagnostycznych zaburzeń z tego obszaru. Warto byłoby przyspieszyć wizytę u lekarza oraz zastanowić się nad rozpoczęciem pracy terapeutycznej.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć również podjęcie terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która byłaby skuteczna dla Pani.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej