Jak opanować lęk przed przestrzenią i lęk wysokości?

witam!mam lęk przed przestrzenią oraz lęk wysokości. Jak można go przezwyciężyć oraz opanować podczas paniki?

Na początek jednak warto powtarzać sobie, że to jest "tylko" lęk. Nie ma realnego zagrożenia życia. Wielu pacjentom pomagają słowa "To tylko lęk. Jestem bezpieczny/a".
Także w radzeniu sobie z lękiem warto stosować technikę małych kroków, stopniowa zwiększając ilość lub natężenie bodźców lękotwórczych.

Dzień Dobry Panu,

Przy towarzyszących Panu dolegliwościach, skuteczne byłoby podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu - w ranach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Panu wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej