Szybko wpadam w szał i nie mogę się opanować

Witam . Mam 15 lat , mój problem to to że się szybko denerwuje , w padam w szał , nie mogę się opanować . Zaczynam wyżywać na meblach i rzucam różnymi rzeczami .
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na początku postaraj się obserwować swoje ciało, swoje reakcje fizjologiczne w momencie, gdy zaczynasz wpadać w gniew. Chodzi o to, żebyś umiał rozpoznawać wczesne sygnały ostrzegające przed wybuchem. Kiedy już się tego nauczysz, w chwili kiedy pojawią się właśnie te sygnały powinieneś szybko pozbyć się napięcia nerwowego. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia fizyczne, które pożytkują nadmiar energii lub ćwiczenia rozluźniające.
Pozdrawiam

Witam Serdecznie,

Proszę nie zwlekać i poprosić Rodzica o pomoc i skorzystać z pomocy specjalistycznej (w ramach NFZ-tu).
Proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego.

Życzę Ci odwagi i powodzenia,
Irena Mielnik-Madej