Alkoholizm u ojca

Bardzo proszę o pomoc! Mój tato coraz więcej pije. Jest alkoholikiem. Już raz udało mu się przestać, ale teraz wszystko zaczęło się od nowa. Nie wiem jak pomóc jemu, sobie, całej rodzinie. Nie chcę, żeby ten koszmar wrócił...
ponad rok temu

Tata potrzebuje leczenia. Ale to on musi się na nie zdecydować. To powinna być jego motywacja a nie Państwa. Inaczej koszmar może wracać. Zachęcam do skorzystania z grup przy ośrodkach leczących alkoholizm (grupy dla rodzin, osób współuzależnionych itp) Pomogą się Państwu odnaleźć z tej sytuacji oraz najlepszych sposobów działania.

Dzień Dobry,

Wyobrażam sobie, w jak trudnej i zaburzającej poczucie bezpieczeństwa i spokoju jesteś sytuacji.

Podziękuj, proszę sobie, że szukasz dla siebie i Bliskich rozwiązania,

Proszę, poproś kogoś bliskiego i zaufanego, żeby wsparł Cię poprzez swoją obecność,
w zwróceniu się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie (tel. 12 421 92 82 Poznaniu, Gdańsku są takie w większych miastach, gdzie telefonicznie (jeśli nie ma możliwości osobiście) całodobowo i bezpłatnie specjaliści udzielą wskazówek i potrzebnej Tobie i Twojej Rodzinie pomocy-po wstępnym rozpoznaniu.

Chcę Ci powiedzieć, że podziwiam Twoją odwagę i z głębi serca życzę Ci żebyś odzyskał/a wewnętrzny spokój i siłę.

P.S.
Jeśli chciał/abyś ze mną porozmawiać, zapraszam serdecznie do bezpłatnej rozmowy, ze mną.

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com