Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozstanie po 10 latach związku

ja i moj partner jestesmy ze soba od 10 lat. mamy 7 miesieczna coreczke...od dluzszego czasu jest zle.pretensje, ostre awantury, w ogole nie nadajemy na tych samych falach...postanowilam ze musimy sie rozstac. i tu jet problem. on nie wyprowadzi sie bo mu sie mieszkanie podoba (ktore wynajmujemy) a skoro ja chce sie rozstac to mam sie wyprowadzic z dzieciatkiem...co mam zrobic? zalamana jrestem ta cala sytuacja, nie chce zeby moje dziecko bylo swiadkiem tych spiec.nie mam pieniedzy na inne lokum
ponad rok temu

Współchorobowość w depresji

Witam serdecznie,
Rozumiem, że nie ma innego sposobu, żeby rozwiązać kryzys jaki pojawił się w Państwa związku. Jeśli jest Pani zdecydowana na odejście, to przede wszystkim proszę postarać się o zasądzenie alimentów. Może także Pani dowiedzieć się jakie świadczenia przysługują Pani jako samotnej matce - proszę w tym celu wybrać się do najbliższego ośrodka pomocy rodzinie.
Wspomniała Pani, że nie może sobie pozwolić na inne mieszkanie - a może zwróciła by się Pani o pomoc do rodziny lub znajomych?
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Pani,

Proszę Panią, proszę nie zwlekać i pomóc sobie poprzez pilny kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Warszawie, Krakowie- tel. 12 / 421 92 82, gdzie telefonicznie, bezpłatnie i całodobowo uzyska Pani potrzebną informację i pomoc, po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy.

Ogólnopolski całodobowy Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, tel. 800 120 002.

Ma Pani prawo do godnego i spokojnego życia z Córeczką.

Życzę Pan itego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy