Nerwica lękowa a stosowanie leków Oropram, Deprexolet i Cloranxen

Witam, Mam 20 lat, stwierdzono u mnie nerwicę lekową. Przepisano mi Oropram, Deprexolet i sporadycznie Cloranxen. Po przeczytaniu ulotek obawiam się brania tych leków. Czy są one bezpieczne?

Witam,

wiele dostępnych leków ma skutki uboczne, co nie oznacza, że wystąpią one u danej osoby. Jeżeli ma Pani wątpliwości to proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest niezmiernie ważnym czynnikiem zdrowienia. Wiele badań wskazuje, iż farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią dają bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam,
M.Kęsek-Strózik