Nerwica lękowa i niezdolność do pracy

Witam choruje na nerwicę lękową od ponad dwóch lat dopiero zaczełęm leczenie bo nie wiedziałem co mi dolega dostałem skierowanie do psychiatry i mam umówioną wizytę na przyszły tydzień nie potrafię iść do pracy od pół roku jestem przykuty do domu nie mogę nigdzie wyjść bo nie jestem wstanie mogę w takim przypadku starać się o rentę czy jakiś zasiłek? i czy od psychiatry mam oczekiwać wystawienia zaświadczenia i jakie papiery potrzebne są by dostarczyć komisji lekarskiej?

Witam. Jeżeli jeszcze nigdy w życiu nie był Pan u psychiatry to tak naprawdę nie wie Pan, co Panu dolega. Przecież tylko specjalista psychiatra może postawić trafne psychiatryczne rozpoznanie. Jeżeli to nerwica lękowa, to powinna być ona całkowicie wyleczalna o ile oprócz farmakoterapii podejmie Pan psychoterapię. Kwestie dotyczące niezdolności do pracy proszę omówić z psychiatrą. Pozdrawiam

Lek. Alina Nowicka

Tę chorobę daje się z powodzeniem leczyć. Szkoda,że dopiero teraz zaczyna Pan leczenie. Leczenie farmakologiczne i psychoterapia dają bardzo dobre efekty, aż do całkowitego wyleczenia. Życzę powodzenia.