Nerwica lękowa, skoki ciśnienia i przyspieszone bicie serca

Witam, mam 25 lat, cierpię na nerwicę lękową. Miałem robione ekg mnóstwo razy, zawsze wszystko było w porządku, tylko przyśpieszona praca serca, ale lekarze twierdzili, że to normalne przy lęku. Zawsze miałem ciśnienie rzędu 115/80, natomiast ostatnio 140/90. Zwłaszcza po posiłku czuję przypływ gorąca, nudności. Oczywiście to napędza atak paniki i wzrasta ono w krytycznych momentach nawet do 180/110. Boje się że lekarze w ekg coś przeoczyli i że z moim sercem jest coś nie tak.... proszę o poradę

Witam,sądzę że niekoniecznie powinien Pan martwić się o serce,ale o to,co ono do Pana mówi,dokąd chce Pana zaprowadzić,skąd tyle w Panu niepokoju. Ataki paniki często są związane z czymś,co dzieje się lub działo i jak wyglądają nasze ważne relacje. Chodzi oczywiście o coś,czego nie jesteśmy świadomi Myślenie o sercu i skupianie się na nim prawdopodobnie potęguje u Pana lęk,a jednocześnie może być obroną przed zobaczeniem czegoś innego. Warto się nad tym zastanowić. Może Pan spróbować zadać sobie pytanie: o co tutaj chodzi,o jaką sprawę ,o kogo? I pozostać z otwartym umysłem na odpowiedź,która może pojawić się sama. Dobrym pomysłem sądzę byłoby też poszukanie profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej. Wszystkiego dobrego.