Kołatanie serca przy nerwicy lękowej u 25-letniej osoby

Mam 25 lat i nerwicę lękową ( chodzę na psychoterapię ) ostatnio mój puls i ciśnienie było jak najbardziej w normie, miałam mniej stresów dzisiaj nagle poczułam silne kołotanie serca zmierzyłam ciśnienie i było 130/90 puls ponad 100 po chwili puls 150 za chwilę ciśnienie wzrosło do 170/90 puls 100 czy możliwe że stres aż tak bardzo je podniósł, wszystkie badania ze stycznia razem z ekg w normie, cholesterol podniesiony ale bardzo mało.

Witam,

tak już działa ludzki układ krwionośny, że w pewnych sytuacjach zaczyna szybko pracować - np. gdy biegamy, stresujemy się czymś lub czegoś wystraszymy. To znaczy, że przygotowuje nas i nasze ciało do wysiłku. Jeśli ma pani podejrzenia, że może mieć problemy kardiologiczne to najlepiej udać się na konsultacje lekarską, jednak to, że serce bardzo szybko potrafi przyśpieszyć jest całkowicie normalne i wskazane! Błędne koło nerwicy polega właśnie na tym, że normalne reakcje ciała są interpretowane jako coś negatywnego, zagrażającego, co powoduje lęk, a za lękiem naturalnie idzie dalsze pobudzenie ciała, które znowu jest interpretowane jako zagrożenie i lęk (plus objawy somatyczne) ponownie rosną...proszę poruszyć swoje wątpliwości na własnej psychoterapii.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl