Nerwica, stres i napady lękowe

Witam jestem kobieta lat 27 mam straszna nerwice , stres, i napady lekowe ,cały czas chce mi się płakać boje się nowych rzeczy .mam dziwne myśli takie zęby wyskoczyć prze balkon żeby wszytko zostawić uciec kiedyś jak byłam zestresowana lubiłam się okaleczać i znowu mam ochotę to robić bo to było chwilowe zapomnienie odreagowanie od wszystkiego. byłam u lekarza rodzonego dostałam proszki na uspokojenie ale to nie pomaga co mam zrobić bo czuje jak głupieje już POMOCY

Witam,

Opisane przez Panią objawy są wskazaniem do podjęcia psychoterapii i farmakoterapii. Psychoterapię wykonują psychoterapeuci będący często także psychologami, a farmakoterapię lekarze psychiatrzy. Często najlepsze rezultaty daje właśnie połączenie tych obu metod. Jednak postawienie rzetelnej diagnozy oraz wskazanie najlepszej formy pomocy i leczenia dla Pani nie jest możliwe na podstawie takiego kontaktu jak tutaj.
Zachęcam więc, by zgłosiła się Pani do ośrodka, który zajmuje się tego rodzaju leczeniem. Może to być Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Nerwic, czy gabinety prywatne psychologów/psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów. Kilka wizyt pewnie będzie takich diagnostycznych, podczas których specjaliści będą mogli lepiej poznać Pani trudności, historię, naturę objawów oraz zalecić optymalną dla Pani formę pomocy: jakiego rodzaju leki, jakiego rodzaju psychoterapia, jak długo, czy psychoterapia indywidualna, czy grupowa, itp.
Pisze Pani także o myślach o tym, by wyskoczyć przez balkon, czy wrócić do samookaleczania. Jeśli takie myśli się utrzymują, będzie Pani czuła, że naprawdę mogłaby Pani zrobić sobie krzywdę, może Pani zadzwonić po pogotowie lub zgłosić się na Izbę Przyjęć szpitala psychiatrycznego lub z oddziałem psychiatrycznym. Lekarze pomogą ocenić Pani na ile zagraża sobie Pani i podejmą decyzję lub pomogą Pani podjąć decyzję, czy może Pani zostać w domu, czy należy Panią zabrać do szpitala.
Gorąco zachęcam, by ochroniła Pani swoje życie oraz zdrowie psychiczne i fizyczne i zgłosiła się po pomoc.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Problem opisany przez Panią wymaga głębszej diagnostyki. Trzeba sprawdzić co leży u podłoża opisanych zaburzeń. Dodatkowo dochodzą myśli samobójcze i samookaleczanie. W związku z tym zalecam konsultację z psychologiem/psychoterapeutą oraz wizytę u psychiatry. Wskazane jest podjęcie psychoterapii oraz być może farmakoterapii.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, po pierwsze należy rozpocząć od właściwej diagnozy. Proszę udać się na konsultacje do psychologa - psychoterapeuty współpracującego z lekarzem psychiatrą. Specjaliści doradza dalsze kroki postępowania. Rozpoczęcie psychoterapii i/lub farmakoterapii. Pozdrawiam.