Stany lękowe i napady paniki

Psychiatra przepisała mi na moje stany lękowe i napady paniki Asentra i Depakine Chrono300.Depakine tłumaczyła ze to ustabilizuje nastrój gdyż jestem rozdrazniona. Chciałam się poradzić czy to dobry lek i rzeczywiście ma takie działanie i stosuje sie go w psychiatrii.w ulotce piszą że to lek przeciwpadaczkowy.myslalam ze Asentra powinna poprawić nastrój a co za tym idzie ustabilizować? proszę o opinie

Witam
Lekarz dopasował leki stosowne do Pani objawów.
Gdyby zauważyła Pani jakieś niepokojące objawy po zażyciu leków
proszę zgłosić je lekarzowi.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne Pani dolegliwości
nie leczy i nie rozwiązuje Pani problemów, jedynie tłumi objawy.
Przyczyną stanów lękowych, napadów paniki, rozdrażnienia i obniżenia nastroju
są zarówno czynniki biologiczne jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Dlatego też najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne połączone
z psychoterapią.
W Pani przypadku najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług terapeuty,
który zajmuje się zarówno leczeniem depresji jak i zaburzeń lękowych.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie i ewentualnie podjąć terapię
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Generalnie leki podawane przez psychiatrów mają za zadanie stabilizować organizm - emocje, minimalizować napięcie itd. Te leki są przepisywane w wypadku zaburzeń lękowych. Ale należy zwrócić uwagę na to, że one jedynie stabilizują działając na objawy. Nie dotykają sedna problemu, czyli jego źródła. Tym zajmuje się psychoterapia - znaduje źródło, omawia i niweluje. Dzięki temu to psychoterapia, a nie farmakoterapia, przynosi długotrwałe efekty i w wypadku zakończenia terapii jest mniejsze ryzyk nawrotu. Polecam zgłosić się na psychoterapię w Pani okolicy. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zachęcam do omówienia pani wątpliwości z lekarzem który przepisał leki. Czy lekarz psychiatra zalecił dodatkowo konsultację psychologiczną i ewentualne podjęcie psychoterapii? W przypadku pani typu zaburzeń poza lekami powinna pani przejść diagnozę u psychologa - psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.