Nerwica z objawami somatycznymi a leczenie farmakologiczne

Witam, mam nerwice z objawami samatycznymi (ucisk w skroni piski w glowie ) Rodzinny przepisal mi dwa leki do wyboru sulpiryd lub citaxin. Jaki lek jest bardziej skuteczny na nerwice z lekami plus objawy somatyczne. Pozdrawiam

Szanowny Panie, leki, które zostały Panu przepisane to psychotropy. Musi Pan wiedzieć, że samo branie ich nie sprawi, że wyleczy się Pan ze stanów lękowych. Na czas ich przyjmowania tłumią one objawy, zastępując jedne drugimi. Nie dotykają jednak przyczyny Pana cierpienia. Ponadto mogą wywoływać szereg objawów ubocznych:

Sulpiryd: Może powodować nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, bezsenność i inne zaburzenia snu, bóle głowy, drażliwość, zaburzenia koncentracji, depresję. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: niepokój ruchowy i drżenia mięśni, późne dyskinezy (są to nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciała, wyginanie i prężenie, mimowolne ruchy warg, wysuwanie i chowanie języka). Ponadto podczas leczenia może wystąpić wzrost masy ciała oraz zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi. Lek może wpływać na sprawność psychofizyczną. W trakcie trwania terapii nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Citaxin: Najczęściej obserwowano: zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
(żródło: www.doz.pl)

Panu potrzebna jest psychoterapia, a nie koniecznie leki. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl ,gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w pana okolicach.

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej