Nerwowość i krzykliwość u 15-miesięcznego dziecka

Mój synek ma 15 miesięcy i jest bardzo żywym dzieckiem. Niepoki mni jego zachowanie jest bardzo nerwowy kszyczy piszczy bije gryzie. Co mogę z tym zrobić gdyż nawet nie mogę spokojnie zrobic zakupów bo strasznie kszyczy. Czy mozna dac mu cos na wyciszenie? Obecnie pije melise ale niepomaga

Witam,
Może dziecko się nudzi, gdy pani stara się zrobić z nim zakupy. Dla tak małego dziecka te czynności nie są interesujące. Jeśli jest żywym dzieckiem to proszę spróbować zainteresować go czynnościami, które wymagają dużo ruchu, wtedy być może zainteresuje się nimi i nie będzie się nudził.
Pozdrawiam

Proszę jak najszybciej z dzieckiem zgłosić się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o wszystkich zachowaniach dziecka. Przyczyn może być dużo: nieprawidłowe żywienie, być może przyjmuje jakieś leki np. ma katarek, ból gardła czy inne, może to być też zaburzona relacja pomiędzy Panią a ojcem dziecka, albo innymi członkami rodziny.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl