Oddawanie moczu w bieliznę u 4-latki

Witam, mam problem z moją 4 letnią córką, a mianowicie od jakiegoś tygodnia sika w dzień do majtek, w nocy nie ma problemu, jak pytam czy chce na ubikacje to mówi ze nie, a za chwilę ma mokro. A już od bardzo dawna jest odpieluchowana. Nie zgłasza mi zadnych objawów bólu, czy swędzenia co mogło by prowadzić do infekcji. Dodam jeszcze że pół roku temu urodziła się siostra, ale sikać zaczęła dopiero teraz, wiec raczej nie z tym związane. Jak mam jej pomóc, co to może być??

Witam,
i potwierdzam Pani przypuszczenia,co do związku moczenia z urodzinami siostry.To wcale nie musi być natychmiast,ani w czasie logicznie powiązanym.Najwłaściwiekj więc będzie ,gdy zasięgnie pani pomocy u psychologa dziecięcego.Póki co,proszę nie karać dziecka a jedynie próbować komentarzy typu"czy my mamy dwie maleńkie córeczki,czy jedną troszkę większą,która może pójśc z mamą po zakupy"itp.Założeniem jest,by starsza czyła swoje miejsce przy Pani ,jako starsza i baaaaardzo ważna.

Witam,
Jest to jak najbardziej związane z urodzeniem się siostrzyczki. W tej chwili starsza dziewczynka zauważyła że cała Pani uwaga skupiona jest na młodszej córce, więc komunikuje że też potrzebuje Pani uwagi. Regres może się powiększyć i objąć jeszcze inne zachowania. Ze spokojem proszę włożyć pieluchę i przeczekać. Sądzę że minie to szybko, jeżeli dziecko poczuje zwiększoną opiekę i zainteresowanie. Ona też jest jeszcze bardzo małą dziewczynką.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/