Jak pomóc dziecku, które przestraszyło się i teraz płacze?

Witam. Moja 5,5 letnia córka przestraszyła się dziecka bez rączki, będąc na urodzinach swojej koleżanki. Bardzo to przeżywała, płakała, Trzęsacz się i nie chciała przebywać tam gdzie była ta dziewczynka. Byłam zdziwiona jej zachowaniem. Wytłumaczył jej i uspokoiła się. Poczym kolejny raz w tym samym miejscu spotkała kolejne inne dziecko bez rączki. Od tego czasu jest dziwna. Boi się iść do nowych miejsc gdzie przebywają dzieci. Do tego nie chce jeść. Na samą myśl zaczyna płakać. Nigdy taka nie była. Jest radosnym dzieckiem i nie ma żadnego problemu z zaklimatyzowaniem się.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że Pani Córeczka jest Dzieckiem wrażliwym, empatycznym oraz uważną Obserwatorką - przy tym refleksyjną...

Zachęcałabym Panią ko osobistej kontrolnej konsultacji z Psychologiem dziecięcym, celem przepracowania niepokojącego Panią i Córeczkę przeżywania doświadczenia.

Serdeczności i tylko radości dla Pani i Córeczki!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Panią,
Małe dzieci inaczej postrzegają świat niż dorośli ludzie. Pani widząc dziecko bez rączki rozumie przyczyny dlaczego tak się stało, Pani córka jest za malutka i tego nie rozumie. W związku z czym nie należy powodować kontaktów z dziećmi, których może się bać. Kiedy będzie starsza zrozumie że są ludzie którzy znajdują się w sytuacji takiej jak jej koleżanka bez rączki to wtedy to przeżycie nie będzie dramatyczne. W główce córeczki został zanotowany obraz, którego ona się boi i wszystkie objawy, które Pani podaje są z tym związane. Proszę przeczekać tą sytuację. Jeżeli nie będziemy wzmacniać tego obrazu - to lęk minie (przypuszczam).

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl