Nie dostałam okresu przy drugim opakowaniu tabletek

Jestem w trakcie drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Przy pierwszym opakowaniu wszystko było w porządku, okres dostałam przy 3 białej tabletce. Obecnie jednak tak nie jest ... Okres się nie pojawił, chociaż nie zapomniałam żadnej tabletki i przyjmowałam je regularnie. Nie wiem, co zrobić w tej sytuacji. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Na początku stosowania tabletek antykoncepcyjnych (w ciągu pierwszych 3 opakowań) plamienia mogą się pojawić. Później ustrój powinien niejako przyzwyczaić się do tabletek i tego typu sytuacje powinny się unormować. Krwawienie nawet w ciągu pierwszych miesięcy stosowania tego rodziaju antykoncepcji, może być wyrazem zmian patologicznych, które należy wykluczyć. Te zmiany to:
- choroba szyjki macicy lub endometrium (np. zapalenie chlamydiowe, zmiany przed - oraz norowtworowe w obrębie szyjki),
- zaburzenia ciążowe (np. niedawno przebyte poronienie, choroba trofoblastyczna),
- nieprawidłowe stosowanie metody (czyli pominięcie tabletek),
- stosowanie niektórych leków,
- bardzo nasilona biegunka lub biegunka z wymiotami,
- nasilone zaburzenia wchłaniania (np. po rozległej resekcji jelita).

Jeśli wykluczy się te czynniki, to krwawienia najprawdopodobniej przestaną się pojawiać po 2- 3 kolejnych opakowaniach.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty