Nie mam okresu - kiedy antykoncepcja zadziała?

Od 4 miesięcy nie mam miesiączki, dodam że ostatnio miałam bardzo dużo stresu no i była też drastyczna dieta. Mój ginekolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne na przywrócenie miesiączki. Dzisiaj zażyłam drugą tabletkę. Chciałabym się dowiedzieć, po ilu zażytych tabletkach byłabym zabezpieczona? Dodam, że nie brałam jej w pierwszym dniu cyklu, ponieważ od dłuższego czasu nie posiadam miesiączki. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie będzie Pani zabezpieczona dopiero po siedmiu pierwszych tabletkach. Brak miesiączki przez cztery miesiące może świadczyć o poważnym schorzeniu hormonalnym, mogącym w przyszłości utrudnić zajście w ciążę. Branie tabletek zamaskuje ten problem i ureguluje krwawienie, lecz po ich odstawieniu problem powróci. Jeśli poważnie myśli Pani o swoim zdrowiu i przyszłej prokreacji warto by było zdiagnozować przyczynę zaburzeń.

Pozdrawiam serdecznie!