Seks z prezerwatywą - czy jestem zabezpieczona?

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w połowie cyklu, tak zaleciła mi lekarka gdyż miałam problemy z miesiączką (praktycznie w ogóle jej od dłuższego czasu nie miałam, a luteina nie pomogła). Wiem, że nie byłam wtedy zabezpieczona, ale w międzyczasie poznałam kogoś i rozpoczęłam współżycie. Oczywiście używaliśmy prezerwatywy. Chciałam być zabezpieczona od następnego opakowania, więc kolejne rozpoczęłam nie po 7- dniowej przerwie, ale w pierwszym dniu miesiączki. Czy w tym momencie jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecnie, przy drugim opakowaniu tabletek, jest Pani już zabezpieczona. Robienie przerwy nie miało tu znaczenia, tabletki zaczęły zapobiegać owulacji już po pierwszych siedmiu dniach ich regularnego stosowania. Sądząc z Pani opisu, do owulacji i tak nie dochodziło, na co wskazuje brak miesiączek. Może więc być Pani spokojna o niechcianą ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!