Czy dalej jestem zabezpieczona?

Zażywałam tabletki antykoncepcyjne LevomineMini, do wczoraj miałam 7-dniowa przerwę, a dzis miałam wziac kolejna tabletke z nowego opakowania. Mam zmienione tabletki na Yasminelle która wlasnie dzis wzięłam. Czy jestem dalej zabezpieczona?

A ile dokładnie miała Pani dni przerwy? Bo od tego zależy ochrona. Jeśli skończyła Pani np. w poniedziałek o 17 opakowanie, to powinna Pani zacząć nowe też w poniedziałek o 17, a opis sytuacji sugeruje, że miała Pani 8 dni przerwy, co osłabia ochornę. A na przyszłość - przy zmianie metody nie robimy w ogóle przerwy.