Nie stwierdzono neoplatonizmu śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego

Proszę o interpretacje cytologii: Rozpoznanie: Europie abest Ogólna charakterystyka: nie stwierdzono neoplatonizmu srodnablonkowej ani nowotworu złośliwego. Wynik: inne zmiany nienowotworowe: odczynie zmiany związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi). To moja pierwsza cytologia i trochę sie martwię :( mam 21 lat. Z góry dziękuje!

nie stwierdza się neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego. To najważniejsze zdanie. Jeżeli Pani ginekolog zaleci po leczeniu przeciwzapalnym ponowną cytologię, proszę ją wykonać. jednak nie ma wielkich powodów do niepokoju.

Podejrzewam , że wynik nie jest z Polski , bo opis jest chyba tłumaczony! Nie jest to w sumie ważne - wazne jest , że powinna Pani być pod stałą ,systematyczną kontrolą ginekologa - on powinien wyznaczyć , czy jest to rok , czy 6 mies.! W TEJ CHWILI NOWOTWORU NIE MA !!! zż