Nie umiem rozmawiać o swoich fantazjach seksualnych

Witam, mam 26 lat, jestem ze swoją dziewczyną już 3 lata, sypiamy ze sobą  od samego początku, ale nie umiem z nią rozmawiać o tym czego chcę. Nie potrafię nią  pokierować, ona chyba mną też nie, chyba się wstydzi. Czasami piszę do mnie w smsie co by chciała, ale w 4 oczy tego nie powiedziała nigdy. Czy coś  jest nie tak? Jak powinniśmy porozmawiać?
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Problem, o którym piszesz dotyczy wielu par. Wydawać by się mogło, że nie można mieć w życiu osoby bliższej niż partner seksualny. A jednak często nie potrafimy powiedzieć osobie, z którą jesteśmy o naszych pragnieniach, fantazjach. Niestety, nie ułatwia tego brak edukacji seksualnej, czy surowe antyseksualne wychowanie. Czasami związane jest to z trudnością w znalezieniu odpowiedniego języka, słowa, które jako pierwsze przychodzą na myśl wydają się zbyt wulgarne, lub zbyt medyczne. Być może pomocne okaże się stworzenie własnych określeń?
Komunikowanie się w obszarze seksualności jest bardzo istotne dla związku, jeśli go brak – często pojawiają się i narastają rozmaite problemy. Jest wiele powodów, dla których warto, żebyście zaczęli rozmawiać, przełamali barierę wstydu, skrępowania, między innymi taki, że dzięki temu Wasz seks miałby szansę stać się bardziej satysfakcjonujący, radośniejszy, lepiej wpasowujący się w potrzeby i preferencje Twoje i partnerki.