Nie wzięłam dwóch tabletek i dostałam plamień. Co robić?

Zapomniałam wziąć dwóch tabletek – 6. i 7., dowiedziałam się o tym, kiedy brałam 8. o zwykłej porze. Doszło do stosunku, dostałam plamień po wzięciu tej 8. Czy zrobić przerwę, czy nadal brać do końca opakowania. Czy mogę zajść w ciążę i czy jeżeli będę brała dalej tabletki do końca listka, będzie miało to negatywny wpływ, jakby poczęło się dziecko? Czy powinnam zrobić test?

Redakcja abcZdrowie

Skoro doszło do pominięcia dwóch tabletek w pierwszym tygodniu skuteczność antykoncepcji nie została zachowana. Możliwe jest dokończenie aktualnego opakowania. Jednak przed rozpoczęciem kolejnego opakowania zalecam wykonanie testu ciążowego, koniecznie gdyby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia.