Zapomniałam dwóch tabletek - co robić? Czy wykonać test ciążowy?

Zapomniałam wsiąć dwóch tabletek 6. i 7. Dowiedziałam się o tym, kiedy brałam 8. o zwykłej porze. Doszło do stosunku, biorę dalej tabletki. Czy mogę zajść w ciążę? Czy jeżeli będę brała dalej tabletki do końca listka, będzie miało to negatywny wpływ, jakby poczęło się dziecko? Czy powinnam zrobić test?

Redakcja abcZdrowie

Pominięcie dwóch tabletek anykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu obniża skuteczność antykoncepcji. W przypadku, gdyby po zakończeniu akutualnego opakowania nie wystąpiło krwawienie z odstawiena, należy wykonać test ciążowy (najlepiej w surowicy krwi) przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.