Nie wzięłam tabletek z pierwszego tygodnia

Witam, Mam 23 lata. Tabletki przyjmuję od ok. 3 lat. Wczoraj i przedwczoraj nie wzięłam 2. pierwszych tabletek z pierwszego tygodnia. Nie współżyłam z narzeczonym od ok. 2 tygodni. Co teraz zrobić: czy wziąć 3 na raz? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proszę wziąć dziś pierwszą tabletkę, jutro 2, pojutrze 3 itd. Do tego proszę stosować dodatkowe zabezpiecznie przez najbliższe 7 dni. Nie jest Pani w ciąży, więc bezpieczniej dla Pani będzie wydłużyć przerwę (tj. rozpocząć nowe opakowanie 2 dni później) niż przyjmować naraz 3 tabletki. Przypominam tylko o tym dodatkowym zabezpieczeniu!!!