Niechęć do jedzenia u 6-latka

6 letni syn w ogole nie chce jesc.Ani w domu ani w szkole.Jestem zalamana.Co robic lub jak go naklonic zeby cos zjadl?Nie chce go tez zmuszac.Nie wiem co sie dzieje.

Dzień dobry!

Od jak dawna jest taka sytuacja?
Jak wyglądało odżywianie syna wcześniej?
Co on sami mówi o swojej niechęci do jedzenia?
Jaki ma nastrój?
Jaki jest ogólny stan zdrowia syna obecnie i ogólnie?

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa oraz większa ilość informacji.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani, dobrze, że się Pani zwróciła o pomoc. Rozumiem, że czuje się Pani bezradna. Problem z dzieckiem, to problem całej rodziny. Dziecko jest najczulszym wskaźnikiem tego, co ma miejsce w rodzinie, wśród dorosłych. Problem waszego dziecka dotyczy całej rodziny i ma charakter właśnie systemowy. Aby mu pomóc, powinna Pani wspólnie z jego ojcem skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty pracującego w podejściu Metasystemowym.
Więcej informacji o podejściu oraz adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie:
www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej