Niechęć do leżenia na brzuszku u 3-miesięcznego niemowlaka

witam mam synka ktory ma 3 miesiace probuje caly czas zachecac do lezenia na brzuszku zachecam go pokazuje mu zabawki staramm sie czyms zachecac ale bez rezultatu 1-2 min po lezy lub przekreca sie sam i odrazu placze .jak moge zachecac do lezenia na brzuszku

Leżenie na brzuchu jest bardzo istotne dla dalszego rozwoju ruchowego - wzmacniania mięśni karku, grzbietu (a więc siedzenia), do poruszania się przez pełzanie czy raczkowanie. Nie należy zatem odpuszczać.
Jeżeli widzi Pani, że dziecku sprawia wyraźny dyskomfort ta pozycja, być może wskazane będą ćwiczenia, które go ustabilizują, pomogą wypracować odpowiednią pozycję. Może Pani poprosić pediatrę o skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej, gdzie specjaliści nauczą Panią odpowiednich ćwiczeń.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/