Niechęć dziecka do spożywania różnorodnych pokarmów

Moja 6cio miesięczna córka nie chce jeść nic poza mlekiem modyfikowanym. Od 3 tygodni wprowadzamy inne pokarmy, jednak nie jest nimi zainteresowana. Na widok łyżeczki zaciska usta, płacze i nie chce nawet spróbować jedzenia. Czasami zje owoce ze słoiczka, czasami świeże jabłko, lub gruszkę ale te nigdy w postaci papki, woli je w kawałkach, podobnie jak bataty i marchewkę, które rozdrabnia zębami. Jednak po 2 - 3 kęsach nie chce więcej. Nie chce zupek ze słoiczka ani moich. Ograniczam ilość mm.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w tej sytuacji zalecam cierpliwość i systematyczne próbowanie podawania pokarmów. Pozdrawiam.