Niedoczynność tarczycy a Spirulina słodkowodna

witam, Mam niedoczynnosc tarczycy. Obecnie przyjmuje eutyrox 75. Czy moge przyjmowac spiruline slodkowodna ?

Dzień dobry. Spirulina słodkowodna nie powinna zaszkodzić, gdyż zawiera śladowe ilości jodu. Natomiast jeśli chciałaby Pani przyjmować spirulinę słonowodną (która jest bogata w jod), wtedy najlepiej skonsultować się z endokrynologiem, który na podstawie wyników aktualnych badań określi, czy może Pani spożywać tę odmianę. Pozdrawiam serdecznie.