Niedoczynność tarczycy a stosowanie preparatu L Thyroxin

Witam, rozpoznano u mnie niedoczynność tarczycy i od jutra mam zacząć brać L Thyroxin. Mam go brać na czczo, 30 min przed śniadaniem. Niestety, zapomniałam zapytać lekarza jak ma to w moim wypadku wyglądać, tj. przy pracy na dwie zmiany (5-14, 14-23), kiedy na pierwszą zmianę wstaję o 3, a na drugą o 10. Czy mogę stosować te tabletki o dwóch różnych porach, oczywiście zawsze na czczo 30min przed posiłkiem? Pozdrawiam, Agnieszka

Aleksander Ropielewski

W takim wypadku również należy stosować preparat o stałej porze.