Niedoczynność tarczycy i brak ciąży

mam dość nietypowe pytanie. Otóż z moim poprzednim partnerem kochałam się bez zabezpieczenia wiele razy w ciąże nie zaszłam. po naszym rozstaniu poznał dziewczynę która po 3 miesiącach zaszła w ciążę.Czy to ze mną jest coś nie tak?Zaznaczę,iż w tamtym czasie nie miałam pojęcia o mojej niedoczynności tarczycy a teraz się leczę czy to może mieć związek?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na zajście w ciążę. Dodatkowo indywidualne predyspozycje dwojga partnerów mogą mieć wpływ na możliwość zajścia w ciążę - np. tzw. wrogi śluz szyjkowy. Nie oznacza to jednak, że z innym parterem nie zajdzie Pani w ciążę, że jest Pani bezpłodna.