Niedoczynność tarczycy i nagłe polepszenie wyników

Witam, mam 20 lat od 14 roku zycia choruje na niedoczynnosc tarczycy. Usg tarczycy potwierdzilo zapalenie. Leki ktore przyjmowalam to letrox 25,50 od 17 roku zycia euthyrox 75. Lekow nie przyjmowalam systematycznie. Wskaznik tsh byl podwyzszony, wyniki byly ok. 5.65 i 6. Od roku nie przyjmuje tabletek 1.06.2015 badanie tsh wynioslo 6.56 po 3 miesiacach 31.08.2015 wskaznik wyniosl 3.81. Oba badania przeprowadzone byly w tym samym laboratorium.Jaka moze byc przyczyna naglego polepszenia wynikow?

Witam Panią,

Niewykluczone, że Pani tarczyca po okresie zapalenia (czy było to zapalenie autoimmunologiczne - podwyższone miana antyTPO i /lub aTG?)odzyskała zdolność do produkcji hormonów. takie sytuacje się zdarzają i należy się z nich cieszyć. Proszę oznaczyć sobie wolne hormony fT3 i fT4. Można wykonać też usg tarczycy, rzadką przyczyną wzrostu poziomu hormonów wolnych i spadku TSH są powstające de novo guzki/guzek w tarczycy. Myślę jednak, że w Pani przypadku proces zapalny uległ wyhamowaniu i tarczyca odzyskuje swoje zdolności do produkcji hormonów, ale nie zaszkodzi, aby wykonała Pani badania o których powyżej wspomniałem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz