Niedoczynność tarczycy i problem z włosami

Witam. Mam problem z moją 14-letnią córką. Od dzieciństwa nie rosną jej włosy, długość ma do ramion. Leczy się u endokrynologa, ponieważ miała niedoczynność tarczycy, która wynosiła 7,56, teraz wynosi 2,06 lecz włosy bez zmian. Endokrynolog zaleciła 3 opakowania słabszej dawki witaminy PP. Ale włosy jak stoją, tak stoją. Jesteśmy bezradne, córka stosowała wszystko, ampułki, maski babcine, nowe, szampony itd. Co możemy zrobić aby włosy w końcu się wybiły? Mi mężowi rosły nawet 3 cm na msc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecałbym wizytę u dermatologa w celu konsultacji problemu i ewentualnym wykonaniu dodatkowych badań. Pozdrawiam

Pani córka ma nadal niedoczynność tarczycy ( będzie miała do końca życia ) a do wyrównaniu czynności tarczycy potrzeba dużo czasu, żeby metabolizm unormował się. Jeżeli ma włosy do ramiom od ok. 10 lat = 20-30 cm to znaczy że rosną ale wolno i tylko w tempie wyrównującym naturalne wypadanie. Gdyby nie rosły to byłaby już łysa. Potrzebny czas !!!! i będzie dobrze. Można wspomóc cynkiem np. Zincteral 2x1 / 1 m potem 1x1 / 2-4 m . Lek tylko z przepisu Lekarza !
Spokojnych Świąt
dr med. Andrzej Sawicki