Niedoczynność tarczycy - kiedy ustapią objawy?

Dzień dobry, chciałabym zapytać jeszcze o jedną rzecz. Mój ostatni wynik TSH wynosił 0,065 przy niedoczynności tarczycy. Mimo to wcześniejsze objawy niedoczynności nadal się utrzymują, a jednocześnie czuję się rozdrażniona. Jeżeli dawka leku, jak wynika z ostatniego badania, jest wystarczająca, to dlaczego nadal nie ustępują objawy niedoczynności?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.
Niedoczynność tarczycy leczy się przewlekłym podawaniem preparatu tyroksyny. Na początku stosuje się małe dawki leku. Następnie ustala się dawki w proporcji do ciężaru ciała, uwzględniając jednak indywidualną reakcję na preparat. Dzieci, młodzież i kobiety w ciąży z niedoczynnością tarczycy wymagają podawania stosunkowo większych dawek tyroksyny od pozostałych chorych. Wyniki leczenia są zwykle dobre.
Każde leczenie wymaga jednak indywidualnego podejścia.
Skonsultuj więc wszystkie swoje wątpliwości, opisując dokładnie dalej występujące objawy,  z lekarzem prowadzącym, który mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia i ewentualnie podjąć decyzję co do dalszego leczenia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Pozdrawiamy,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl