Niedoczynność tarczycy z etapami nadczynności

Witam,bardzo mi miło.Mam 18 lat.Od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy(z etapami nadczynności).Od tamtego czasu również zmagań się ze złym nastrojem,drażliwością,niechęcią do kontaktów z ludźmi,właściwie to się izoluję,spłyceniem i skróceniem snu oraz myślami samobójczych i samookaleczaniem.Któregoś lata wszystko zaczęło się zmieniać,byłam pozytywna i zdobyłam mnóstwo znajomych.Było to krótkotrwałe i powtarzało.Ataki paniki,lęki,bóle głowy,natręctwa,uczucie szaleństwa.Czy to może być CHAD?

Dzień dobry,
sugeruję jak najszybciej udać się na konsultację do psychoterapeuty i/lub psychiatry. CHAD jest chorobą w której okresy depresji pojawiają się naprzemiennie z okresami manii(euforii) lub hipomanii. Pozytywny stosunek do życia i otaczanie się przyjaciółmi ciężko zaliczyć do któregokolwiek z tych okresów.
pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza