Niedokrwistość wrodzona u noworodka

Mój syn urodził się w 41 tyg ciąży siłami natury. Poród trwał ok 8 godzin, indukowany oksytocyną (szyjka rozwierała się wolno), płyn owodniowy- zielony. W książeczce zdrowia syn ma wpisaną niedokrwistość wrodzoną, skierowanie do poradni neonatologicznej.Moje pytanie dotyczy przyczyn, leczenia niedokrwistości u dziecka.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tym celu dziecko powinno zgłosić się do poradni neonatologicznej, dopiero na podstawie badania lekarskiego, zebrania dokładnego wywiadu (choroby genetyczne w rodzinie, leki, używki w ciąży) będzie można postawić rozpoznanie i zaproponować leczenie.