Niedomykalność zastawki mitralnej a zawał serca

Witam serdecznie. Poszłam na badanie serca. Miałam robione echo serca. Wynik badania to niedomykalność mitralna 1 st. Proszę mi odpowiedzieć, czy grozi mi zawał, czy ten wynik to coś poważnego?

Witam!

Niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia jest wykrywana niejednokrotnie u zdrowych ludzi bez objawów chorobowych, można powiedzieć, że mieści się w ramach fizjologii. Nie wymaga leczenia, a wskazana jest jedynie obserwacja i badanie kontrolne co 5 lat.
Sama niedomykalność zastawki mitralnej pierwszego stopnia nie stanowi istotnego zagrożenia zawałem serca, natomiast aby ocenić Pani całkowite ryzyko zawału serca potrzebne są bardziej szczegółowe informacje, których Pani nie napisała.

Pozdrawiam serdecznie!