Niedorozwój umysłowy w stopniu umiarkowanym a aminokwasy

czy niedorozwój umysłowy w stopniu umiarkowanym osoba 30 lat można wspomóc aminokwasami czy można liczyć na poprawę funkcjonowania podając aminokwasy

Upośledzenie umysłowe ma podłoże biologiczne, w tym więc sensie jest ono nieuleczalne. Jednak wspieranie (behawioralne, edukacyjne) rozwoju i funkcjonowania osoby zmagającej się z upośledzeniem może mieć duży wpływ na osiągnięte przez niego umiejętności i zdolności samoobsługi. Dobrym pomysłem byłaby konsultacja w ośrodku zajmującym się terapią osób upośledzonych.

Dzień Dobry Panu,

Mam mało danych, żeby udzielić Panu odpowiedzi.

Najrozsądniej będzie, jeśli zaczerpnie Pan informacji u lekarza prowadzącego.

Wszystkiego Dobrego,
Irena Mielnik-Madej