Niedosłuch i nerwica oraz depresja w związku

może ktoś mi doradzi.. mam pytanie odnośnie depresji w związku. ja dość mocno niedosłyszę (brak aparatów) i mam nerwicę a moj chlopak ma wieloletnią depresję. czy taki związek ma szansę? jak mam pomóc swojemu chłopakowi, jak sobie radzic z jego depresją kiedy on jako chora osoba nie bardzo akceptuje moją ułomność?

Dzień dobry!

Każdy związek ma szansę. Udane związki tworzą także osoby chore, niepełnosprawne czy z dużymi trudnościami psychologicznymi - a rozstają się także osoby całkowicie zdrowe i pozornie bez większych trudności. Istotne jednak, jakie mamy cechy osobowości, jak podchodzimy do swoich trudności, jak reagujemy na stres, jaką mamy motywację do pracy nad sobą, jakich wzorców relacji z drugim człowiekiem jesteśmy nauczeni itp... Zarówno nerwica, jak i depresja są chorobami, których kluczowa jest opieka psychiatryczna oraz psychoterapia. Warto też rozróżniać objawy choroby od świadomych decyzji, zachowań czy poglądów. Zdecydowanie zachęcam do podjęcia psychoterapii oraz terapii partnerskiej, aby wspólnie zastanowić się, na jakim etapie jest Państwa związek, jak go oceniacie, jakie są Wasze największe zalety i mocne strony, jako pary - a nad czym powinniście pracować, jeśli chcecie, aby związek był trwały i rozwijał się.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza