Niedowaga a badania hormonów tarczycy

Od 25 lat zmaga się z znaczną niedowagą, byłem leczony na zaburzenia łaknienia, wykluczono anemie i zaburzenia wchłaniania. Na chwile obecną mam 28 lat 182 cm wzrostu i 42 kg (BMI 12,7 czyli organizm wygłodzony). Lekarz rodziny od lat powtarza mi, że taka jest moja uroda. Ostatnio wyprosiłem badania na hormony tarczycy (FT4 1,72 ng/dll [1-1,7], FT3 4,42 pg/ml [2-4,4], TSH 0,92 [0,27-4,2]) nie stwierdzono nadczyności tarczycy. W jakim kierunku powinienem się leczyć i jak mogę wyjść z niedowagi??

Dobry wieczór,

Ma Pan bardzo niskie BMI, a przyczyną tego jest z pewnością jakiś stan chorobowy. Proszę wybrać się do dobrego internisty, który po zbadaniu Pana ustali dalszy tok postępowania diagnostycznego. Nie bagatelizowałbym tak małej masy ciała. Konieczne są dokładne badania, po uprzednim badaniu fizykalnym i dokkadnym zebraniu wywiadu chorobowego.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz