Nieleczona nerwica o podłożu depresyjnym

Witam. Parę lat temu zdiagnozowano u mnie silną nerwicę o podłożu depresyjnym. Od tego czasu w zasadzie w żaden sposób tego nie leczę, no czasem piję melisę. Czy mój stan zdrowia może się pogarszać? Bo widzę, że znów dzieje się ze mną coś niedobrego.

Witam serdecznie

Rzeczywiście nieleczona nerwica może się pogłębiać i odbijać niekorzystnie na samopoczuciu psychofizycznym, wzmagać lęki i niepokoje, dlatego warto podjąć psychoterapię, żeby wzmocnić system wartości, nauczyć się radzić na co dzień ze zmiennym stanem psychofizycznym i korzystać z własnych zasobów, jeśli stan jest bardzo poważny warto skonsultować się z psychiatrą celem ustabilizowania stanu psychicznego dzięki farmakologii.
Pozdrawiam
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Proszę sprawdzić możliwość psychoterapii lub konsultacji psychologicznej. Stan nie musi się pogarszać, być może to coś przejściowego. Jeśli uzna Pani, że warto skorzystać z pomocy np psychologa, to warto to zrobić.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam, niestety nieleczona nerwica może się nasilać. Metodą leczenia nerwicy oraz depresji jest psychoterapia, czasem wspomagana farmakoterapią. Daje ona szansę na m.in. uporanie się z objawami (poprzez poznanie ich podłoża, przyczyny, znaczenia) oraz wypracowanie bardziej "przyjaznych" sposobów doświadczania siebie i świata, co może owocować większą satysfakcją z życia. Zachęcam do rozważenia takiej ścieżki leczenia. Pozdrawiam Danuta Michalczyk