Nieliczne niewykazujące cech cytologicznej złośliwości tyreocyty

miałam robiona biopsje tarczycy mam wynik .nieliczne niewykazujace cech cytologicznej złosliwosci tyreocyty śladowy koloid oraz krew

Witam serdecznie.
Tyreocyty i koloid to prawidłowe komórki tarczycy. Jeśli badanie było pobierane pod kontrolą usg świadczy to o łagodnym charakterze weryfikowanej zmiany (prawdopodobnie guzka). Wynik należy skonsultować z prowadzącym endokrynologiem i postępować według jego zaleceń.